Adacık Mahallesi'nden Haberler

Gurup Yolunda Asfaltlama

Adacık sınırları üzerinden geçen gurup yolunun asfaltlanmasına başlandı.

Gurup Yolunda Asfaltlama
17 Temmuz 2013 - 18:18

Akçaabat’ın Güneydoğu Bölgesin’deki köylerinin ulaşımını sağlayan,Kavaklı Beldesi girişinden;Darıca Özlüler mahallesi,Kavaklı Güney Mahalle,Meşeli Köyü,Çamlıca Köyü’nün Tepe Mevkii,Adacık Beldesi Benlitaş Mahallesi Loğurluk Tepesi Altı Mevkii,Karaçayır(Zenida)Köyü,Çilekli Köyü,Ağaçlı(Zagera)Köyü,Aydın Köyü ve Çarşıbaşı Yavuz Köyü güzergahını kapsayan ve kalabalık bir nüfusa hizmet veren bir ulaşım ağına sahip yolun,bugün Benlitaş Mahallesi Yelev Mevkii Aslan’ın Mezeresi mıntıkasından itibaren beldemiz sınırları içindeki bölümünün asfaltlanmasına başlandı.

Asfaltlama çalışmasına Karaçayır Köyü-Akçaabat istikametinden başlandı.Yavuz Köyü-Karaçayır Köyü arasındaki güzergahın alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Çevre Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ın talimatı ile seçim öncesinde başlatılan yatırımın bedelinin iki milyon üçyüz bin TL. olduğu belirtildi.

Kaynak:Murat Hoca ( Murat GEDİKLİ / Adacık Beldesi Korucu Dağ Mahalle Camii İmam – Hatibi .)

SON EKLENEN FİRMALAR

Warning: A non-numeric value encountered in /home/profdrca/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Değirmenyanı Haber 2021