Adacık Mahallesi'nden Haberler

AKÇAABAT’TA KORKUTAN SAYILAR

Yeni koronavirüs testi pozitif çıkan vaka sayısı 967 oldu…

AKÇAABAT’TA KORKUTAN SAYILAR
668 views
17 Kasım 2020 - 21:55

İlçemizde kısa süre zarfında yenikoronavirüs testi pozitif çıkan vaka sayısındaki artış korkuttu. Etrafımızdaki herkesin pozitif ya da karantinada olduğunu duymak günlük rutinimiz arasına girdi.Verilere göre 967 olan Akçaabatlı vaka sayısının bugün (Salı) 1000’i aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Çözümün maske+mesafe+hijyen tedbirlerine tam riayet olduğunu hatırlatan yetkililer, bu hızla artışın ülke genelinde sağlık sisteminde sıkıntıları beraberinde getireceğini kaydederek vatandaşların kurallara uymalarının önemine vurgu yapıyor.

Sağlık çalışanları ise sistemin en fazla risk altında olan kesimi. Akçaabat Devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz hafta bir uzman doktordan sonra bir başka uzman doktorun daha testi pozitif çıktı. Yanı sıra 6 hemşire, 4 tıbbi sekreter, 4 temizlik görevlisi ve 2 güvenlik görevlisine de kovid-19 teşhisi kondu.

Hastanede 50 hastanın da yatarak tedavi gördüğü belirtilirken, tek teselli ise durumlarının fazla ağır seyretmemesi oldu.

SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Değirmenyanı Haber 2021