Adacık Mahallesi'nden Haberler

Akçaabat’ta 2. Ölüm

Akçaabat’ta 2. Ölüm

Akçaabat’ta 2. Ölüm
1.772 views
03 Nisan 2020 - 20:52

Çin’den başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını, Türkiye’de ve Trabzon’da da can kayıplarına neden olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı açıklamaların ardından Koronvirüs’ten hayatını kaybedenlerin sayısının toplamda 277 olduğu belirtilirken bugün sayı ne yazık ki yine arttı.

 

BUGÜN 2 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

 

Trabzon’da vakaların ilk başladığı günden itibaren ölü sayısı 2’si Gümüşhane’den sevkle gelen hastayla birlikte 5 olarak açıklanırken bugün 2 kişinin daha hayatını kaybettiği öğrenildi. Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altında bulunan Arsin nüfusuna kayıtlı 80 yaşındaki N.Ş. ile Akçaabat nüfusuna kayıtlı Ö.P.’nin de hayatını kaybettiği ifade edildi.

 

ÖNCE OĞLU, SONRA BABASI ÖLDÜ

 

Akçaabat nüfusuna kayıtlı Ö.P.’nin yine geçtiğimiz günlerde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden emekli beden öğretmeni 61 yaşındaki A.P.’nin babası olduğu ifade edildi.

 

TRABZON EN FAZLA ÖLÜM OLAN İLK 3’TE

 

Bugün yaşanan 2 ölümle Trabzon ne yazık ki illere göre en fazla ölümün yaşandığı 3 il arasına girdi. Dün açıklanan bu sıralamaya göre İstanbul 117 ölümle ilk sırada gelirken, İzmir 18 ölüm ile 2., Kocaeli ve Trabzon 8 ölümle 3.  sırada yer aldı.

 

SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Değirmenyanı Haber 2021